Czym wyróżnia się dobry fryzjer i dobry salon fryzjerski?

0
831

Dobry salon fryzjerski to taki, który jest prowadzony przez dobrego fryzjera. No właśnie – co może się kryć pod pojęciem „dobry fryzjer”? Kiedy można o salonie fryzjerskim powiedzieć, że ten jest rzeczywiście godny polecenia? Sprawdźmy.

Dobry fryzjer to przede wszystkim wysokie kompetencje. Żaden inny aspekt nie powinien przysłonić umiejętności w zakresie strzyżenia i stylizacji fryzur, gdyż koniec końców to właśnie umiejętności i doświadczenie są tym co klient docenia najbardziej.

Nie zmienia to faktu, że pozostałe drobne elementy pozostają bardzo ważne. Współczesny klient wymaga by salon fryzjerski wyróżniał się estetycznym wystrojem wnętrza. Wystarczy spojrzeć na nowoczesne Barber shopy, które są zaprojektowane w taki sposób, że dają wrażenie miejsca naprawdę ekskluzywnego.

Ważne jest też, żeby dysponował wysokiej jakości kosmetykami. Fryzjer powinien umiejętnie doradzić klientów jakich kosmetyków używać i gdzie można je zakupić.

Szczególnie ważna jest komunikatywność i sposób obsługi klienta. Najlepsi fryzjerzy są komunikatywni i chętnie omawiają z klientem jak ma wyglądać fryzura. Jeśli tego życzy sobie klient to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podczas ścinania włosów porozmawiać z fryzjerem niczym z kolegą lub koleżanką na spotkaniu towarzyskim. Relacja pomiędzy klientem a fryzjerem to rzecz które nie pozostaje bez znaczenia. Praktyka pokazuje, że najlepsi fryzjerzy to osoby z miłym usposobieniem do których klienci po prostu chcą wracać.

Wysokiej jakości obsługa klienta to nie tylko rozmowa podczas wizyty, ale także budowanie relacji np. za pomocą smsów przypominających o zbliżającej się wizycie. Ponadto, takie aspekty jak konto w mediach społecznościowych, zadbana strona internetowa lub możliwość rezerwacji wizyty online to elementy, które są praktycznie wymagane od nowoczesnych salonów fryzjerskich.

Podsumowując, żeby mówić o dobrym fryzjerze i dobrym salonie fryzjerskim podstawą jest doświadczenie i kompetencje fryzjera. Jednak na całościowy sukces składa się szereg innych czynników.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.