Dlaczego warto kupić podnośnik towarowy ręczny?

0
337

Podnośnik towarowy ręczny to urządzenie, które przydaje się w magazynach. Jest to roziwązanie, które można także wykorzystują kurierzy do transportu ciężkich towarów (np. sprzętów AGD o dużych gabarytach). Nieco szerzej charakterystykę tego urządzenia przedstawiamy w niniejszym artykule.

Czym są podnośniki towarowe ręczne?

Podnośniki towarowe są innowacyjnym urządzeniem wspomagającym załadunek, rozładunek czy też montaż ciężkich ładunków. Są wykorzystywane w magazynach, na budowie, w halach produkcyjnych oraz w szeroko pojętym przemyśle. Sterowanie takim urządzeniem jest stosunkowo proste, dzięki czemu pracownicy stosunkowo szybko mogą rozpocząć pracę z tym urządzeniem.

Poszczególne modele podnośników różnią się od siebie powierzchnią nośną (zazwyczaj od 120 kg do 400 kg) oraz wysokością unoszenia towaru (zazwyczaj od 85 do 1500mm).

Jakie są zalety podnośników towarowych ręcznych?

Przede wszystkim zaletami podnośników towarowych są:

  • skuteczność – dobrze spełniają swoje zadanie realnie ułatwiając pracę
  • kompaktowość i możliwość złożenia urządzenia tak aby nie zajmowało zbyt wiele miejsca
  • uniwersalność w zastosowaniu (sprawdzają się do różnych zastosowań)
  • wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania

Podnośniki towarowe ręczne ważą naprawdę niewiele w porównaniu do materiałów, które mogą przewozić. Jest to możliwe dzięki stabilnej i przemyślanej konstrukcji. Dopełnienim całości są kółka u dołu urządzenia oraz wygodne uchwyty.

Podnośniki tego typu uchodzą za stosunkowo mało awaryjne rozwiązanie. Mogą przetransportować dużą ilość towarów bez potrzeby serwisowania urządzenia.

Podczas wyboru podnośnika towarowego ręcznego należy wziąć pod uwagę potrzeby – do jakich celów będzie on wykorzystywany. Niektóre podnośniki są dedykowane np. do transportu AGD, inne do unoszenia peletu lub ekogroszku. Dostępne są także podnośniki, które pomagają w transporcie palet (zazwyczaj spotykane w magazynach oraz halach produkcyjnych). Mając na uwadze to do jakiego towaru wykorzystywany będzie podnośnik należy dopasować odpowiedni model urządzenia.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.