Spawanie przemysłowe z zastosowaniem pozycjonerów spawalniczych.

0
1071

Realizacja prac spawalniczych w przemyśle, bardzo często wymaga zastosowania dodatkowego wyposażenia spawalniczego. Najbardziej wymagającym zakresem prac jest spawanie dużych i ciężkich elementów stalowych. W takim zakresie, realizowane będzie spawanie przemysłowe, przy zastosowaniu odpowiednich pozycjonerów spawalniczych. Są to specyficzne urządzenia, które pozwalają na uchwyt ciężkiego i dużego elementu oraz swobodne nim manipulowanie. Tak, aby możliwe było wykonanie praktycznie wszystkich spawów na jednym mocowaniu. Dzięki temu więc, że zastosowano pozycjoner spawalniczy, można będzie znacznie skrócić czas, niezbędny na wykonanie wszystkich spawów, jak również znacznie ułatwić przebieg całego procesu.

Jak wygląda spawanie przemysłowe z zastosowaniem pozycjonerów spawalniczych?

Przede wszystkim zacząć trzeba od tego, czym właściwie pozycjonery spawalnicze.Otóż są to stosunkowo solidne, ciężkie konstrukcje, które pozwalają nam na skuteczny i mocny uchwyt praktycznie każdego, dużego elementu stalowego. Dzięki temu też, podczas spawania takich elementów nie trzeba korzystać z suwnicy, która jakby nie patrzeć do najwygodniejszych nie należy. W przypadku korzystania z suwnicy, koniecznością było kilkakrotne przewracanie elementu i jego ponowne mocowanie. W przypadku pozycjonerów spawalniczych, na jednym mocowaniu możemy przeprowadzić spawanie całego elementu.

Pozycjonery spawalnicze wyposażone są w podnośnik napędzany siłownikami hydraulicznymi, oraz obrotowy stół do mocowania elementów spawanych. Możemy więc dowolnie pochylać, podnosić i obracać spawany przedmiot. Dzięki temu, spawanie przemysłowe w przypadku dużych i ciężkich elementów stało się jeszcze prostsze. Tym samym, realizacja tego typu prac jest sprawniejsza i o wiele szybsza.

Pozycjonery spawalnicze oraz podnośniki dwukolumnowe.

Poza samymi pozycjonerami, do dyspozycji przedsiębiorstw spawalniczych, są także podnośniki dwukolumnowe. Stosowane są w przypadku konieczności spawania elementów bardzo długich, których nie sposób zamontować na pojedynczym pozycjonerze. Typowy podnośnik dwukolumnowy składa się z dwóch, poruszających się względem siebie w jednej osi kolumn. Na każdej z nich zamontowany jest podnoszony i obrotowy stół do mocowania elementów stalowych. Spawany element należy umieścić pomiędzy kolumnami, a następnie kolumny zbliżyć do elementu i przeprowadzić jego mocowanie do stołów odpowiednimi uchwytami. Następnie można element swobodnie unosić do góry i obracać wokół swojej osi. Dzięki temu rozwiązaniu, spawanie przemysłowe elementów bardzo długich, staje się o wiele bardziej wydajne.

Podsumowanie

Można więc powiedzieć, iż wszelkiego rodzaju pozycjonery spawalnicze oraz podnośniki dwukolumnowe stanowią bardzo dobre rozwiązanie dla branży spawalniczej. Spawanie przemysłowe staje się wydajniejsze i bardziej efektywne. Przede wszystkim zaś, o wiele łatwiejsze z punktu widzenia każdego pracownika.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę.